×
Ta strona korzysta z plików cookies. Kontynuując, wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej informacji

Różne rozmiary okularów

Posted by akos 22.07.2016 0 Comment(s)

Chcemy dać Ci nowe okulary, które będą "pasować" co najmniej tak dobrze, jak Twoje stare.

Dlatego też, przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd informacji na temat rozmiarów, z którymi warto się zapoznać jeszcze przed zakupem okularów. Rozmiary dotyczą szerokości okularów, szerokości i wysokości tarczy i podawane są w milimetrach. Gdy już nosisz okulary i jesteś usatysfakcjonowany ich rozmiarem, polecamy Ci je odmierzyć (przede wszystkim szerokość okularów i długość zauszników) i wybrać okulary podobnej lub takiej samej wielkości. Ponieważ wymiary podawane są w milimetrach, odchylenie paru mm nie robi różnicy.

Gdzie na stronach Optopro są rozmiary oferowanych okularów?

Ponieważ okulary mają różne rozmiary, co jest bardzo ważne, przed zakupem zmierz Twoje bieżące okulary. Pozwoli to uniknąć zakupu nieodpowiednich (za małych lub za dużych) okularów. Pod każdym modelem na Optopro znajduję się obrazek pomocniczy z rozmiarami. Wartości te są podane w mm. Dla ułatwienia decyzji podajemy także dokładna wagę okularów.

rozměry brýlových obrub

Mierzenie szerokości okularów

Całkowitą szerokość okularów szybko zmierzysz, odmierzeniem przedniej części oprawek.

  1. Połóż okulary na stole.
  2. Weź linijkę.
  3. Zmierz szerokość okularów, jak pokazano na obrazku obok.

typ Opti24

Wskazówka od Akosza: Użyj nasze „wirtualne lustro“ dzięki, któremu łatwiej i szybciej dopasujesz okulary. W celu ułatwienia wyboru, Optopro oferuje Ci możliwość filtrowania oprawek według szerokości okularów.

šířka brýlí

Długość zauszników

Wszystkie oferowane przez Optopro okulary posiadaja równiez długość zauszników. Długość podana jest w milimetrach, a w swoich obecnych okularach możesz ją zmierzyć w następujący sposób:

  1. Połóż okulary na stole.
  2. Weź linijkę.
  3. Zmierz całkowitą długość zausznika razem z jego zakrzywieniem.

délka stranice brýlí

Wysokość tarczy

  1. Weź linijkę.
  2. Zmierz przez środek wewnętrznej części tarczy – tak jak na fotografii.

typ Opti24

Wskazówka od Łucji: Wysokość tarczy w okularach progresywnych nie może być mniejsza niż 27mm. Przy klasycznych, jednoogniskowych nie ma potrzeby dotrzymywać minimalnej wysokości tarczy.

výška očnice brýlí

Szerokość mostka

Przy wyborze okularów zwróć uwagę na szerokość nosków. Wartość ta nie powinna być ani za mała, by nie uwierały, ani za duża by się nie zsuwały. Możesz ją zmierzyć w następujący sposób:

  1. Weź linijkę
  2. Zmierz noski (szerokość mostka) w najwęższej części (w mm) jak na obrazku obok.

typ Opti24

Wskazówka od Akosza: W celu ułatwienia wyboru, Optopro oferuje Ci możliwość filtrowania oprawek według szerokości mostka.

šířka nosníku brýlí