Okulary według kształtu twarzy

Posted by akos 25.07.2016 0 Comment(s)

Tak znajdziesz te idealne okulary

Okulary dają Ci możliwość odwrócenia uwagi od pewnych niedoskonałości twarzy, ale nieodpowiednio dobrane podkreślają je. Przy wyborze okularów nie zapomnij, że poza Twoim osobistym gustem należy zwrócić uwagę na kształt twarzy, by wybrać odpowiednią oprawkę.
Nie wszystkie oprawki pasują do każdego rodzaju twarzy, dlatego też proponujemy Ci parę rad. Grube oprawki poszerzają kwadratową twarz, okrągłe okulary dodatkowo zaokrąglają rysy. Efekt nieodpowiednio dobranych oprawek może być nieestetyczny. Jakie oprawki pasują do Ciebie? Najpierw wybierz, jaki masz kształt twarzy.

typ Opti24

Wskazówka od Akosza
  • Każdemu z nas pasuję inny typ okularów
  • Wybierz takie, które Ci się podobają
  • Wybór zależy od Twojego stylu i gustu
  • Miały by pasować do kształtu twarzy
  • Najważniejsze są idealne proporcje

Wyróżniamy następujące kształty: kwadratowy, okragły, owalny i sercowaty

Kwadratowa twarz

brýle hranatý obličej

W przypadku, że masz kwadratową twarz, zalecamy okulary o owalnym lub okrągłym kształcie z wąskimi oprawkami lub nawet bezramkowe oprawki.

OKULARY DLA KWADRATOWEGO TYPU TWARZY

Okrągła twarz

brýle kulatý obličej

W przypadku, gdy twoja twarz jest raczej okrągła, w tym przypadku będą najbardziej pasować okulary głównie o kwadratowych kształtach z cienkimi oprawkami.
 

OKULARY DLA OKRAGŁEGO TYPU TWARZY

Owalna twarz

brýle oválný obličej

W przypadku, jeśli masz owalną twarz, masz duże szczęście. Do tego typu pasują prawie wszystkie rodzaje okularów. Wybórem odpowiednich oprawek możesz osiągnąć bardziej pozytywne wrażenie.

OKULARY DLA OWALNEGO TYPU TWARZY

Sercowata twarz

brýle srdcovitý obličej

Masz twarz w kształcie serca? W tym przypadku zaleca się okulary z okrągłymi lub owalnymi kształtami, ale z cienkimi oprawkami.
 

OKULARY DLA SERCOWATEGO TYPU TWARZY

Polecamy Ci spokojnie przyjrzeć się zdjęciom i wybrać kształt twarzy, który najbardziej pasuje do Ciebie. Tylko wtedy, gdy wiesz, jak określić kształt swojej twarzy osiągniesz najlepszy efekt wizualny. Jaki efekt chcesz osiągnąć, to tylko zależy od Ciebie, ale dobrze jest wcześniej przemyśleć wybór w celu znalezienia doskonałych okularów.